KAVEL GEGEVENS
Sluitingstijd | 26-06-2018 20:24 |
MERK: Mean
TYPE: Canam
CC: 1.100cc NSU
VIN: 055
KM: 9.819km
INGEBRUIKNAME: 15/09/1967
Mean is een Belgisch merk gemaakt door de Belgische ingenieur Jaques D'heure. Hij begon zijn carrière bij verschillende gerenomeerde koetswerkbouwers waaronder Apal maar ook Ferrari en later Ligier waar bij actief was in het ontwerp voor de racerij. Jaques kwam van een goede familie kasteelheren maar dat nam niet weg dat zijn zeer geliefd was voor zijn "kunnen". Gezien zijn "kunnen" en familiale kapitaalkrachtige achtergrond ging hij al snel zelf aan het werk met het ontwerpen van zijn eigen auto. Zo is het merk "Mean" ontstaan, ontwikkeld en gefabriceerd in "Méan", een dorp in de provincie Namen en een deelgemeente van Havelange.
Het merk heeft door de jaren heen verschillende modellen gemaakt, van elegant roadsters tot rasecht racers!
Van deze Mean Canam zijn er 10 stuks gemaakt met NSU techniek. 2 van de wagens zijn "streetlegal" waarvan eentje onder de naam NSU geregistreerd staat. Deze zou zich en Frankrijk bevinden.1 Doorgedreven exemplaar staat geregistreerd onder de naam Mean, is gekeurd en is "streetlegal". Dat is het exemplaar dat hier exclusief aangeboden wordt! Een echt unicum!
Deze Canam blinkt uit in zijn bouwkwaliteit. Het zelfgebouwde chassis is van ontzettend hoge kwaliteit, het lakwerk, de lasnaden en de constructie doen verbazen.
De 1.100cc NSU motor is dusdanig aangepast om de perfectie te vormen met het lichtgewicht koetswerk. Dit doet simpelweg verbazen.
De Mean is opgestart na lange stilstand in bewaring. De brandstofleidingen dienen vernieuwd te worden, wat logisch is. De algemene kwaliteit is goed. De polyester koets in mooi en in goede staat gezien de leeftijd.
Verder is de wagen goed gedocumenteerd, Foto's van de lancering op het autosalon in Brussel waar Prins Albert (nu Koning Albert) geïnteresseerd naast de Mean alle info absorbeert die hij maar kan krijgen van dit pracht ontwerp
Verder zijn er foto's van races op Spa Francorchamps en een oudere restauratie.
De geschiedenis van de Mean die tevens tastbaar is, de algemene staat en het potentieel van deze wagen maken van dit een uniek kavel. Dit zijn wagens die gaande tijd alleen maar in waarde zullen toenemen gezien de exclusiviteit, zeker voor buitenlandse investeerders.
Schatting van de veilingmeester: €55.000,- a €57.500,-
TYPE: Canam
CC: 1.100cc NSU
VIN: 055
KM: 9.819km
INGEBRUIKNAME: 15/09/1967